Noel

O nás

Jezdecký klub existuje od roku 2002. V současné době má více než 50 členů, z nichž 27 má licenci jezdce, popř. cvičitele nebo trenéra. Z celkového počtu členů je asi třetina mladších 18 let. Klub působí v jezdeckém areálu Šabatka v Praze 4 – Komořanech, zabývá se drezúrou a parkurovým skákáním. Pro jezdecký výcvik má k dispozici 21 sportovních koní včetně 3 ponny.

Součástí areálu je ustájení pro 45 koní, dvě jízdárny, drezurní obdélník a lonžovací kruh, výhodou je automatické kropení, ozvučení a osvětlení. Ve správní budově jsou kromě kanceláře dvě klubovny, kuchyňka, tři šatny, sprchy a WC. Každý člen má svoji šatnovou skříňku.

www.sousos.cz

spolupráce se školou

Jezdecký klub využívá ke své činnosti areál, který je v majetku Střední školy managementu a služeb s.r.o., Schulhoffova 844, 149 00  Praha 4 – Jižní Město. V majetku školy je rovněž většina koní, na kterých členové klubu jezdí, popř. závodí.

Od školního roku 2005/06 je na škole vyučován maturitní obor management sportu, mj. se zaměřením na jezdecký sport, odborné praktické předměty budou vyučovány přímo v jezdeckém areálu.